search
REKLAMA
News

Nie żyje PHILIP BAKER HALL. Miał na koncie ponad 200 ról

Philip Baker Hall zmarł w wieku 90 lat.

Łukasz Budnik

13 czerwca 2022

philip baker hall magnolia
REKLAMA

Zmarł charakterystyczny aktor Philip Baker Hall, znany m.in. z serialu Seinfeld oraz filmów Paula Thomasa Andersona. Miał 90 lat. O jego śmierci poinformował bliski przyjaciel Sam Farmer, pisząc, że Baker był jednym z najmądrzejszych i najbardziej utalentowanych ludzi, jakich znał. 

Philip Baker Hall przyszedł na świat 10 września 1931 roku. Zanim rozpoczął karierę aktorską, służył w armii jako tłumacz i pracował jako nauczyciel. Debiut filmowy zaliczył w 1970 roku w filmie Cowards, a później grał na deskach teatru. Na małym ekranie zadebiutował w odcinku serialu Good Times. Od 1977 roku zagrał ponad 200 ról, pojawiając się w takich filmach, jak Zdążyć przed północąPogromcy duchów IISecret Honor (zagrał tam Richarda Nixona)W latach 90. zaliczał występy w słynnych produkcjach, w tym w TwierdzyTruman ShowGodzinach szczytuUtalentowanym panie Ripleyu czy Air Force One. Współpracował z Paulem Thomasem Andersonem przy okazji jego krótkometrażowego filmu Cigarettes & Coffee, a później w pełnometrażowych RyzykancieBoogie Nights, Magnolii. Także po roku 2000 wielokrotnie występował na małym i dużym ekranie. Zaliczył role m.in. w Brusie wszechmogącymZodiaku oraz Pół na pół. 

Ostatni raz pojawił się na ekranie w serialu Mesjasz Netflixa.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA