search
REKLAMA
News

Nie żyje MEAT LOAF. Aktor i wokalista miał 74 lata

Meat Loaf miał na koncie m.in. rolę w “Rocky Horror Picture Show”.

Łukasz Budnik

21 stycznia 2022

meat loaf
REKLAMA

W wieku 74 lat zmarł wokalista i aktor Marvin Lee Aday, znany pod pseudonimem Meat Loaf. Przyczyna śmierci nie została ujawniona, lecz “Deadline” poinformowało, że do końca czuwała przy nim jego żona, Deborah. Twórca, który łącznie sprzedał ponad 100 milionów płyt, zmarł wczoraj.

Aday urodził się 27 września 1947 roku. Po ukończeniu szkoły przeniósł się do Los Angeles, gdzie założył swój zespół Meat Loaf Soul (pseudonim nadał mu jego trener futbolu). Pierwszy koncert grupa dała w 1968 roku. W 1977 roku Meat Loaf wydał pierwszy solowy album studyjny, Bat Out of Hell, który sprzedał się w ponad 43 milionach egzemplarzy. Do dziś co roku sprzedaje się około 200.000 egzemplarzy tej płyty. Do najpopularniejszych utworów w wykonaniu artysty należą m.in. „I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That)” (z klipem wyreżyserowanym przez Michaela Baya), za którą otrzymał nagrodę Grammy oraz „Rock and Roll Dreams Come Through”.

Meat Loaf pojawiał się także na ekranie. Łącznie wystąpił w ponad 65 filmach i serialach telewizyjnych (gdzie często grał samego siebie). Oglądaliśmy go m.in. w Rocky Horror Picture ShowŚwiecie Wayne’a, Ostrości widzenia, Tenacious D: Kostce przeznaczenia oraz Fight Clubie.

Artystę pożegnano w oświadczeniu na jego facebookowym profilu, gdzie napisano, że był inspirującym i pięknym człowiekiem, oraz podziękowano za uszanowanie prywatności.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA