search
REKLAMA
News

Nie żyje EMIL KAREWICZ. Aktor miał 97 lat

Łukasz Budnik

18 marca 2020

REKLAMA

Jak poinformował portal Polsat News, dziś nad ranem zmarł Emil Karewicz, który w zeszłym tygodniu skończył 97 lat. Wieść o śmierci aktora przekazała jego rodzina – z relacji wynika, że był to nagły przypadek. 

Emil Karewicz urodził się w Wilnie w 1923 roku. Tam też stawiał pierwsze aktorskie kroki, konkretnie w Teatrze Małym. Po zakończeniu drugiej wojny światowej i ukończeniu “Studia Dramatycznego Iwo Galla” pojawiał się na scenach teatrów w Łodzi, a od 1962 roku występował w Warszawie.

Do najsłynniejszych dokonań Karewicza należą role w Jak rozpętałem drugą wojnę światowąKrzyżakach i oczywiście w serialu Stawka większa niż życie, gdzie zagrał Hermanna Brunnera. Karewicz pojawił się także w takich produkcjach jak KanałCzarne chmuryPolskie drogiLalka Alternatywy 4. W późniejszych latach występował również w telenowelach, między innymi w M jak miłość. Miał też na koncie role w Teatrze Telewizji.

Był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA