search
REKLAMA
News

Nie żyje BRAD WILLIAM HENKE. Występował m.in. w “Orange is the New Black” i “Bastionie”

Brad William Henke miał 56 lat.

Łukasz Budnik

2 grudnia 2022

henke
REKLAMA

Media poinformowały, że w wieku 56 lat zmarł Brad William Henke, aktor i były gracz w futbol, który znany był z występu m.in. w serialu Orange is the New Black. Przyczyna śmierci aktora nie została podana, choć on sam w 2021 roku mówił o tym, że ma zablokowaną tętnicę, a później informował, że przeszedł operację w związku z rakiem trzustki. 

Henke urodził się 10 kwietnia 1966 roku. W latach 1989-1994 grał w futbol, ale musiał zrezygnować ze względu na kontuzje i kilka operacji. Tuż po zakończeniu kariery sportowej spróbował sił w aktorstwie, zaczynając od występów w reklamach. Później zaliczył występy w wielu filmach i serialach, m.in. w Kosmicznym meczuOstrym dyżurze, World Trade CenterDexterze, Powrót na October Road, Zagubionych, Justified: Bez przebaczenia, Biurze (amerykańskim), The Bridge: Na granicyPacific RimSplit, Bright, wspominanym Orange is the New Black oraz Bastionie

henke

Za rolę w Orange is the New Black wraz z resztą obsady otrzymał w 2017 nagrodę SAG dla najlepszego zespołu aktorskiego.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA