search
REKLAMA
News

NICOLAS CAGE mówi o graniu samego siebie w filmie o Nicolasie Cage’u

Łukasz Budnik

20 lutego 2020

REKLAMA

19 marca 2021 roku do kin trafi produkowany przez Lionsgate film The Unbearable Weight of Massive Talent, w którym Nicolas Cage zagra samego siebie. Filmową wersję aktora zastaniemy w czasie, gdy tonąc w długach desperacko będzie próbował odświeżyć swoją karierę. W chwilach słabości Cage rozmawiać będzie z młodszą wersją samego siebie, ganiącą go za udział w zbyt wielu kiepskich filmach. Sytuacja zmieni się, gdy pewien meksykański milioner zaprosi aktora do udziału w filmie według własnego scenariusza…

Cage rozmawiał ostatnio z magazynem “Empire”, gdzie po raz pierwszy odniósł się do tego projektu.

To stylizowana wersja mnie, a sam fakt że muszę odnosić się do siebie w trzeciej osobie jest mocno niekomfortowy. W filmie jest wiele scen, w których współczesny Nic Cage kłóci się i spiera z młodym Nickiem Cage’em. To akrobatyczne podejście do aktorstwa.

Aktor zapewnił, że traktuje ten film jako okazję do ponabijania się z samego siebie. W scenariuszu, który napisali Tom Gormican i Kevin Etten, znajdą się odniesienia do poprzednich dokonań Cage’a – między innymi Bez twarzy, Zostawić Las Vegas (za ten występ Cage otrzymał Oscara), 60 sekund. Gormican, który ma zająć się też reżyserią, zastrzega, że produkcję należy traktować jak list miłosny na cześć kariery Cage’a. On sam mówi:

Nie lubię patrzeć wstecz, ale ten film w pewnym sensie sam podsuwa mi pod nos to, co minęło. Będę musiał obejrzeć kilka filmów z przeszłości, bo czeka mnie zapewne odegranie kilku sekwencji, które z nich pochodzą.

Myślicie, że The Unbearable Weight of Massive Talent okaże się sukcesem?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA