search
REKLAMA
News

NETFLIX stworzy serial ASSASSIN’S CREED

Weronika Lipińska

27 października 2020

REKLAMA

Film Assassin’s Creed z Michaelem Fassbenderem w roli głównej nie sprostał, delikatnie mówiąc, oczekiwaniom nie tylko fanów gier. Teraz jednak wygląda na to, że materiał źródłowy w postaci popularnej i cenionej serii gier komputerowych dostał drugą szansę na rzetelne ujęcie. Netflix wziął na warsztat świat starożytnych asasynów i zapowiada powstanie serialu.

Gry Assassin’s Creed przedstawiają współczesnych bohaterów, których przodkowie byli częścią tajnego bractwa asasynów, którzy od starożytnych czasów  kształtowali bieg historii. Za pomocą maszyny zwanej Animusem świadomość potomków asasynów jest przenoszona do czasów starożytności, gdzie wykonują misje jako swoi przodkowie. Póki co szczegóły produkcji nie są znane. Netflix potwierdził natomiast, że będzie to serial aktorski i ogłosił, że Jason Altman i Danielle Kreinik z Ubisoftu będą producentami wykonawczymi. Altman, szef Ubisoft Film and Television w Los Angeles oświadczył:

Przez ponad 10 lat miliony fanów na całym świecie pomagały kształtować markę Assassin’s Creed jako kultową franczyzę. Jesteśmy podekscytowani mogąc stworzyć serial Assassin’s Creed z Netfliksem i nie możemy się doczekać kolejnej sagi w uniwersum.

Michael Fassbender jako Aguilar w filmie Assassins Creed z 2016 roku

Ciekawe, jak Netflix rozwiąże kwestię czasu akcji. Kolejne gry podejmują bardzo różne okresy w historii świata: krucjaty, renesans, wojnę o niepodległość Stanów Zjednoczonych , wiktoriańską Wielką Brytanię i starożytność. Być może kolejne sezony będą stanowiły osobną całość dziejącą się w osobnym okresie.

Serial jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc premiery możemy spodziewać się najwcześniej pod koniec 2021 roku, a najpewniej dopiero w 2022.

REKLAMA