search
REKLAMA
News

Na DIUNĘ i BATMANA poczekamy dłużej, premiera MATRIXA 4 przyspieszona. Kolejne roszady w kalendarzu Warner Bros.

Łukasz Budnik

6 października 2020

REKLAMA

Studio Warner Bros. wprowadziło kolejne roszady w swoim kalendarzu premier. Diuna, nadchodzące widowisko science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve’a, które miało trafić na ekrany 18 grudnia tego roku, zobaczymy dopiero jesienią 2021 (zakładając, że nie będzie kolejnych opóźnień). To nie koniec zmian.

Portal Collider poinformował, że studio wyznaczyło nową datę premiery na 1 października 2021. Decyzja nie ma związku z samym filmem, a Villeneuve według doniesień ją popiera. To kolejna duża premiera (po Nie czas umierać) przesunięta w ostatnich dniach. Co więcej, przesunięcie Diuny sprawiło, że zmieniła się także data premiery The Batman. Widowisko z Robertem Pattinsonem ma teraz trafić do kin 4 marca 2022. Z kolei Matrix 4 trafi na ekrany szybciej, niż wcześniej zakładano, bo 21 grudnia 2021. Solowy film o Flashu zaplanowano na 4 listopada 2022, a Shazama 2 – na czerwiec 2023. Póki co z kalendarza zdjęto Black Adam, jednak widowisko z The Rockiem ma być realizowane w przyszłym roku. Tutaj informacje w formie obrazkowej:

Źródło: Rotten Tomatoes

Warner Bros. wciąż ma w zanadrzu jeszcze jeden blockbuster planowo debiutujący w grudniu – mowa oczywiście o Wonder Woman 1984, nie wiadomo jednak, czy i ta data nie ulegnie zmianie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA