search
REKLAMA
News

Znamy pierwszego aktora z prequela GRY O TRON opowiadającego o Targaryenach

Łukasz Budnik

6 października 2020

REKLAMA

W listopadzie zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że HBO szykuje prequel Gry o tron. Akcja serialu będzie toczyć się 300 lat przed wydarzeniami znanymi z Pieśni lodu i ognia i skupi się na historii rodu Targaryenów, którego przedstawicielką była między innymi Daenerys. Fabuła zostanie w dużej mierze oparta na książce “Ogień i krew” autorstwa Martina, będącej kroniką opisującą władania rodu Targaryen, w tym Aegona I i jego potomków. W przygotowaniu jest kolejna część tej opowieści.

Zagraniczne media poinformowały, że obsadzono pierwszą rolę w serialu. Paddy Considine, znany m.in. z Outsidera oraz Peaky Blinders, wcieli się w Viserysa Targareyna. Tak zapowiadana jest ta postać:

Viserys został wybrany przez lordów Westeros zasiadających w Wielkiej Radzie do zastąpienia Starego Króla, Jaehaerysa Targaryena. Jako ciepły, uprzejmy i porządny człowiek, Viserys chce kontynuować pracę swojego dziadka, jednak jak pokazała “Gra o tron”, dobrzy ludzie niekoniecznie są dobrymi królami.

Scenariuszem serialu zajmie się sam Martin, wraz z Ryanem Condalem. Przy tworzeniu produkcji weźmie też udział Miguel Sapochnik, który stworzył jedne z najbardziej docenianych odcinków Gry o tron, w tym Hardhome. Stanie on za kamerą pilota i kilku innych odcinków.

Premiera serialu planowana jest na 2022 rok. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA