search
REKLAMA
News

MICHAEL J. FOX przyznaje: “Nagła sława sprawiła, że stałem się palantem”

Michael J. Fox promuje poświęcony mu dokument “Still”.

Łukasz Budnik

14 maja 2023

REKLAMA

Za dwa lata będziemy świętować rocznicę premiery Powrotu do przyszłości, klasyka science fiction, który bawi kolejne pokolenia widzów. Nie mniej niż sam film uwielbiana jest postać Marty’ego McFlya, w którą wcielił się Michael J. Fox. Aktor po premierze zyskał dużą popularność, co zostało dodatkowo przypieczętowane udziałem w takich produkcjach, jak film Nastoletni wilkołak czy sitcom Family Ties.

Fox promuje teraz poświęcony mu dokument Still, a przy jego okazji przyznał, że nie uważa, by dobrze poradził sobie z nagłą sławą. “Variety” cytuje aktora, który mówi:

Byłem palantem. Po prostu ma się ochotę mnie uderzyć i powiedzieć mi, żebym się zamknął, usiadł, napił się coli, usiadł w kącie i zrelaksował.

W dokumencie pojawia się archiwalne nagranie, na którym Fox krytykuje scenarzystów Family Ties. 

W innym wywiadzie Fox wspomina, że po premierze Powrotu do przyszłości nie od razu był świadomy, jaki sukces odniósł film. Aktor wytłumaczył, że dopiero po latach zrozumiał, dlaczego produkcja ta jest wciąż jest tak atrakcyjna dla widzów.

To niesamowite, ale coraz więcej osób z każdej grupy wiekowej wspomina mi o tym filmie. Myślę, że nie rozumiałem dlaczego. Później, w zeszłe święta, trafiłem na niego w telewizji. Załapałem, o co w tym chodzi. Zrozumiałem, że to świetny ubaw i lekcja, że wszyscy musimy wziąć odpowiedzialność za to, co zrobiliśmy, oraz za życia, na które mamy wpływ, a czasem zrobić krok w tył i docenić, że większość życia była świetna i że mamy dla czego żyć.

Tu przeczytacie recenzję Still

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA