search
REKLAMA
News

Michael Fassbender nie mruga w filmie ZABÓJCA Finchera. Reżyser tłumaczy

“Zabójca” w listopadzie pojawi się na Netflixie.

Łukasz Budnik

15 października 2023

REKLAMA

Zbliża się premiera kolejnego projektu Finchera dla Netflixa – to Zabójca, adaptacja powieści graficznej autorstwa Alexisa Nolenta. 

W produkcji ww głównej roli zobaczymy Michaela Fassbendera. Scenariusz adaptacji przygotował kolei Andrew Kevin Walker, odpowiedzialny także za skrypt do Siedem, przez wielu widzów wciąż uznawanego za najlepszy film Finchera.

W opisie czytamy:

Katastrofalne pudło sprawia, że zabójca musi stoczyć walkę ze zleceniodawcami i z samym sobą w międzynarodowej obławie, w której — jak utrzymuje — nie ma nic osobistego.

Na temat filmu wypowiedział się autor zdjęć Erik Messerschmidt, który zdradził, że Fassbender – określany przez operatora perfekcyjnym aktorem dla Finchera – ani razu razu nie mrugnął przed kamerą podczas realizacji filmu. Messerschmidt nazwał to wyjątkowym osiągnięciem, a Fincher uzupełnił jego wypowiedź, stwierdzając, że oczy Fassbendera wiele zdradzają i pozwalają pokazać, jak wiele dzieje się w umyśle jego bohatera. Twórca dodał:

Myślałem, że nihilizm tego bohatera jest ciekawy, bo związany z obrzydzeniem do samego siebie. Potem zacząłem myśleć o jego wewnętrznym monologu – powtarza sobie rzeczy, które mają umniejszyć jego ofiarom i sprawić, że będzie się lepiej ze sobą czuć. Uznałem, że ciekawie będzie pójść tą drogą.

Poza Fassbenderem, w filmie występują Arliss Howard, Charles Parnell, Kerry O’Malley, Sala Baker, Sophie Charlotte oraz Tilda Swinton. Zabójca 10 listopada pojawi się na Netflixie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA