search
REKLAMA
News

Zobaczcie zwiastun 4. sezonu FOR ALL MANKIND, popularnego serialu science fiction

Nowy sezon “For All Mankind” ukaże się w listopadzie.

Łukasz Budnik

15 października 2023

REKLAMA

For All Mankind to ceniony serial Apple TV+. Produkcja science fiction, która zadebiutowała w 2019 roku, opowiada o alternatywnej historii, w której to Związek Radziecki jako pierwszy wylądował na Księżycu, wyprzedzając USA. W sieci pojawił się zwiastun czwartego sezonu. 

Akcja nowych odcinków będzie toczyła się w 2003 roku (poprzednie sezony przypadały na lata sześćdziesiąte, osiemdziesiąte oraz dziewięćdziesiąte). Do swoich ról z poprzednich odsłon wrócą Joel Kinnaman i Krys Marshall jako Ed i Danielle, a dołączą do nich m.in. Daniel Stern, Tyner Rushung, Svetlana Efremova i Toby Kebell. Premiera nowego sezonu została wyznaczona na 10 listopada. W opisie czytamy:

Happy Valley szybko poszerzyła swoje wpływy na Marsie, przekształcając dawnych wrogów w partnerów. Teraz, w roku 2003, głównym celem programu kosmicznego stało się przechwytywanie i wydobywanie niezwykle wartościowych, bogatych w minerały asteroid, które mogą zmienić przyszłość zarówno Ziemi, jak i Marsa. Jednak wzmagające się napięcia między mieszkańcami rozległej bazy zagrażają zniweczeniu wszystkiego, do czego dążą.

Poniżej zobaczycie zapowiedź:

Niedawno na temat For All Mankind wypowiedział się astronauta Chris Hadfield, stwierdzając:

O, tam jest tyle błędów, że to po prostu jest nie do zniesienia podczas oglądania. Pomysł na alternatywną historię, w której to Sowieci z Alexeim Leonovem byli pierwsi na Księżycu, uważam za inteligentny i dający możliwości, ale bardzo szybko, już po kilku odcinkach, wszystko stało się trochę karykaturalne. Brzmi to jak grupa aktorów siedzących przy stole udających żołnierzy. Dlaczego nikt z amerykańskiego zespołu, ani jedna osoba, nie mówi słowa po rosyjsku? Wiedzieli, że będą tam Rosjanie. Kiedyś byłem pilotem bojowym z uzbrojonym F-18, przechwytującym sowieckie bombowce w czasie zimnej wojny. Tutaj mamy rzekomo przeszkolonych astronautów i Marines. Tak się nikt nie zachowuje, zwłaszcza gdy stawki są tak wysokie. To oczywiste, że strzelanie do Sowietów, Rosjan, jest czymś bardzo poważnym i trzeba mieć pewność, że było zagrożenie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA