search
REKLAMA
News

“O co chodzi?”. DAVID FINCHER zdziwiony oklaskami na stojąco dla “Zabójcy”. Zobaczcie nagranie

“Zabójca” zadebiutował na festiwalu w Wenecji.

Łukasz Budnik

4 września 2023

REKLAMA

Zbliża się premiera kolejnego projektu Davida Finchera dla Netflixa – to Zabójca, adaptacja powieści graficznej autorstwa Alexisa Nolenta. W głównej roli zobaczymy Michaela Fassbendera. Scenariusz adaptacji przygotował kolei Andrew Kevin Walker, odpowiedzialny także za skrypt do Siedem, przez wielu widzów wciąż uznawanego za najlepszy film Finchera.

Zabójca zadebiutował już na festiwalu w Wenecji, gdzie otrzymał ponad 6 minut owacji na stojąco. Z relacji obecnych wynika, że zdziwiły one Davida Finchera, który dosłownie zapytał “O co chodzi?”, prawdopodobnie nie wiedząc o tradycji doceniania filmu w taki sposób. W czasie oklasków próbował nawet wyjść. Poniżej nagranie:

W opisie filmu czytamy:

Katastrofalne pudło sprawia, że zabójca musi stoczyć walkę ze zleceniodawcami i z samym sobą w międzynarodowej obławie, w której — jak utrzymuje — nie ma nic osobistego.

Poza Fassbenderem, w filmie występują Arliss Howard, Charles Parnell, Kerry O’Malley, Sala Baker, Sophie Charlotte oraz Tilda Swinton. Zabójca 10 listopada pojawi się na Netflixie. Pierwsze recenzje nastrajają pozytywnie – 90% z nich jest pozytywnych.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA