search
REKLAMA
News

MATRIX 4 został pokazany pierwszym widzom. “Dziwny i zaskakująco zabawny”

Premiera czwartego Matrixa jest zaplanowana na 22 grudnia, a film trafi zarówno do kin, jak i na platformę HBO Max. 

Łukasz Budnik

17 czerwca 2021

REKLAMA

Po niemal dwudziestu latach od Matrixa: Rewolucji, już w tym roku Keanu Reeves powróci jako Neo w widowisku reżyserowanym przez Lanę Wachowską. Szczegóły fabuły owiane są jeszcze tajemnicą, wiemy jednak, że poza Neo, w filmie pojawi się Trinity grana przez Carrie Anne-Moss. 

Poza nimi, w obsadzie znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff, Jessica Henwick oraz Priyanka Chopra i Christina Ricci. Szczegóły Matrixa 4 owiane są tajemnicą, ale aktorzy występujący w filmie nie szczędzili mu do tej pory pochwał. Reeves stwierdził w jednym z wywiadów, że Wachowski napisała piękny scenariusz. Neil Patrick Harris wspominał, że jego rola jest niewielka, a Yahya Abdul-Mateen II jest pewny, że widzom spodoba się nowa odsłona. Z kolei Jessica Henwick zapowiedziała, że nowe widowisko będzie równie przełomowe, jak oryginał.

Wygląda na to, że film został już wyświetlony na pokazie testowym. Użytkownik Twittera posługujący się pseudonimem vieweranon napisał swoje ogólne wrażenia po seansie i potwierdził plotki, że tytuł filmu to Matrix Resurrections.

Dziś po południu odbył się pokaz “Matrix Resurrections” i jest to film dziwny, świadomy, angażujący, zaskakująco zabawny i ponadprzeciętnie ambitny. Spodziewam się, że opinie będą mocno mieszane, ale niektórzy go naprawdę pokochają. To film Lany Wachowski w stylu “Atlasu chmur”, nie “Jupitera: Intronizacji”.

Premiera czwartego Matrixa jest zaplanowana na 22 grudnia, a film trafi zarówno do kin, jak i na platformę HBO Max. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA