search
REKLAMA
News

Pierwsze reakcje na film CZARNA WDOWA. Zachwyty nad Florence Pugh i porównania do Bourne’a i Bonda

“Czarna Wdowa” trafi do kin 9 lipca.

Łukasz Budnik

18 czerwca 2021

black widow
REKLAMA

Już wkrótce premiera widowiska Czarna Wdowa. Solowy film o bohaterce granej w MCU przez Scarlett Johansson trafi jednocześnie do kin i na platformę Disney+, tymczasem do sieci zaczęły napływać pierwsze reakcje.

Przypomnijmy, że akcja filmu z Johansson ma dziać się po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów, ale przed Avengers: Wojną bez granic – Czarna Wdowa będzie uciekać i zmierzy się z własną przeszłością. Napotka też nowego przeciwnika – Taskmastera. Poza Johansson w filmie zobaczymy między innymi Florence Pugh, Davida Harboura i Rachel Weisz. Reżyseruje  Cate Shortland.

Z opinii dziennikarzy wynika, że Czarna Wdowa to jeden z najlepszych solowych filmów MCU, mocno autonomiczny i kojarzący się z jego pierwszą fazą, pozwalający odpowiednio wybrzmieć bohaterom i wypełniony udanymi scenami akcji. Powaga, humor i sentymentalizm są tu dobrze zmieszane, a historia Czarnej Wdowy zostaje doskonale uzupełniona, natomiast Scarlett Johansson wreszcie ma okazję włożyć do swojej roli całe serce. Pojawiają się porównania do takich produkcji, jak The AmericansAtomic Blonde oraz serie o przygodach Jamesa Bonda i Jasona Bourne’a. W tweetach powtarzają się zachwyty nad Florence Pugh, która wciela się w Yelenę Belovą – według dziennikarzy, to właśnie ona kradnie show, choć dobrą robotę wykonał też David Harbour. Zarzuty kierowane są w stronę złoczyńcy, Taskmastera, którego potencjał nie został wykorzystany. Pochwały zbiera także Cate Shortland, która dobrze panuje nad materiałem.

Poniżej wybrane tweety.

Czarna Wdowa trafi do kin 9 lipca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA