search
REKLAMA
News

MARVELS z fatalnymi zarobkami. To może być najgorsze otwarcie w historii MCU

“Marvels” od piątku w kinach.

Łukasz Budnik

12 listopada 2023

REKLAMA

Już przed premierą Marvels wiadomo było, że widowisko nie będzie sukcesem finansowym, ale wygląda na to, że skala porażki będzie naprawdę duża. Według prognoz opartych na zarobkach z piątku, film Nii DaCosty zarobi w weekend otwarcia od 47 do 52 mln dolarów w Ameryce Północnej, co – jeśli się sprawdzi –  będzie najgorszym startem w historii MCU.

To kolejne niepowodzenie Marvela w ostatnim czasie. Marvels może zarobić nawet mniej niż konkurencyjny Flash (także uznawany za porażkę finansową), który miał po weekendzie 55 mln dolarów, a ostatecznie zarobił 270,6 mln dolarów na świecie. Marvels nie pomagają też przeciętne recenzje oraz fakt, że film uzyskał wśród widzów wynik B w CinemaScore, co jest rzadkością wśród filmów Marvela (zdecydowana większość nie schodziła poniżej A). Do tej pory najgorsze otwarcie w MCU zaliczył Incredible Hulk z 2008 roku, który miał na koncie 55,4 mln po weekendzie (nie uwzględniając inflacji). Dla porównania, Kapitan Marvel, pierwszy film o bohaterce Brie Larson, w weekend zarobił na rodzimym rynku 153,4 mln dolarów, a na świecie 1,13 miliarda dolarów. Jego premiera przypadła jednak na czas świetności MCU, między dwie części Avengers (Wojna bez granic oraz Koniec gry).

The Marvels kosztowało około 200 mln dolarów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA