search
REKLAMA
News

MARTIN SCORSESE opowiedział o rozwoju Leonarda DiCaprio. “Ma wiele odwagi”

Scorsese i DiCaprio nakręcili razem już 5 filmów pełnometrażowych.

Łukasz Budnik

29 września 2023

REKLAMA

Zbliżający się film Czas krwawego księżyca to kolejny przypadek trwającej już 21 lat współpracy Martina Scorsesego i Leonarda DiCaprio. Panowie pierwszy raz spotkali się na planie Gangów Nowego Jorku, a później nakręcili wspólnie m.in. Infiltrację oraz Wilka z Wall Street. W nowym wywiadzie Scorsese opowiada o DiCaprio i jego rozwoju.

Słynny reżyser opowiada:

Potrafi zagrać wiele. Wciąż się rozwija i ma wiele odwagi. Pójdzie w rejony, z których inni mogliby się wycofać. Pracowałem z nim w latach, gdy dorastał jako osoba. Przemienił się z dzieciaka w młodego mężczyznę. Gdy zmienia się w życiu, zmienia się także przed kamerą.

Choć pierwsza rola DiCaprio u Scorsesego przypadła na wspomniane Gangi…, to pierwszą główną rolę aktor zagrał u reżysera w Aviatorze z 2004 roku. Za ten występ otrzymał nominację do Oscara. Łącznie Scorsese i DiCaprio spotkali się na planie pięciu filmów pełnometrażowych i jednego krótkiego metrażu. Kinowe filmy, przy których pracowali, łącznie zarobiły 1,3 miliarda dolarów.

Martin Scorsese and Leonardo DiCaprio Prepare to Get Salty With The Wager | Vanity Fair

Czas krwawego księżyca będzie można w naszych kinach oglądać od 20 października.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA