search
REKLAMA
News

Marcia Lucas krytykuje GWIEZDNE WOJNY Disneya. “J.J. Abrams i Kathleen Kennedy nie rozumieją STAR WARS”

Marcia Lucas stwierdziła, że historia w nowej trylogii Star Wars jest okropna.

Łukasz Budnik

20 września 2021

REKLAMA

Nowa trylogia Star Wars tworzona przed Disneya w latach 2015-2019 ma swoich zwolenników, jednak wielu fanów Sagi jest niezadowolonych z rozwiązań scenariuszowych i fabuły w nowych filmach (ze szczególnym wskazaniem na Skywalker. Odrodzenie). Okazuje się, że wśród rozczarowanych jest także Marcia Lucas, montażystka oryginalnych Gwiezdnych wojen i żona George’a Lucasa w latach 1969-1983. 

W USA ukazała się książka J.W. Rinzlera na temat producenta m.in. Imperium kontratakuje oraz Powrotu Jedi – Howarda Kazanjiana, zatytułowana “Howard Kazanjian: A Producer’s Life”. Marcia Lucas jest jedną z osobą, z którymi porozmawiał Rinzler – przy okazji swojej wypowiedzi kobieta skrytykowała J.J. Abramsa i Kathleen Kennedy (prezeska Lucasfilm) za ich decyzje – gniew w Lucas wzbudziło szczególnie zabicie Hana Solo i Luke’a Skywalkera. Jej wypowiedzi zostały spisane jeszcze przed premierą Epizodu IX.

Lubię Kathleen. Zawsze lubiłam, była naprawdę zmyślna i błyskotliwa. Wspaniała kobieta. Lubiłam też jej męża, Franka. Teraz, gdy to ona stoi na czele Lucasfilm, mam wrażenie, że Kathy Kennedy i J.J. Abrams nie mają pojęcia o “Star Wars”. Nie rozumieją tego. Kiedy zobaczyłam ten film, w którym zabili Hana Solo, byłam wściekła. Nie było absolutnie żadnego powodu, by to zrobić. Pomyślałam, że że nie rozumieją historii Jedi i magii “Star Wars”. Pozbywać się Hana Solo?

Lucas dodała:

Wymyślili, że Luke zniknie. Zabili Hana Solo. Zabili Luke’a. Nie mają już księżniczki Lei. Co roku wypuszczają kolejny film. Myślą, że należy dotrzeć do żeńskiej części widowni, więc główną bohaterką jest dziewczyna, która powinna mieć moce Jedi, ale nie wiemy ani kim jest, ani skąd je ma. To jest słabe. Historie są okropne, po prostu okropne. Możecie mnie cytować. J.J. Abrams, Kathy Kennedy – odezwijcie się do mnie.

Za swoją pracę przy oryginalnych Gwiezdnych wojnach Lucas otrzymała Oscara wraz z Paulem Hirschem i Richardem Chewem; pracowala także przy Powrocie Jedi oraz filmach niezwiązanych z serią, w tym Taksówkarzu oraz American Graffiti.

Zgadzacie się ze słowami Lucas?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA