MALI MĘŻCZYŹNI. Nadchodzi premiera opowieści Iry Sachsa o dorastaniu

Autor: Karolina Chymkowska
opublikowano

Już niedługo na ekrany polskich kin wchodzi film Mali mężczyźni. Film.org.pl ma przyjemność patronowania tej premierze.

Bohaterem jest trzynastoletni Jake, który wraz z rodzicami wprowadza się do domu odziedziczonego po zmarłym dziadku na Brooklynie. Szybko zaprzyjaźnia się z mieszkającym po sąsiedzku Tonym, synem chilijskiej emigrantki Leonor, prowadzącej na parterze budynku sklepik. Niestety, ich przyjaźń i marzenia, które dzielą, zostają wystawione na poważną próbę, kiedy dochodzi do sporu między rodzicami chłopców – nowa umowa najmu zaproponowana przez rodziców Jake’a jest dla Leonor zbyt wygórowana.

Film miał światową premierę na festiwalu w Sundance w 2016 roku, został również zaprezentowany podczas Berlinale. Krytycy używali w stosunku do niego takich określeń, jak „poruszający i pełen energii”, „kompletny i spełniony”, „reżyser jest mistrzem sugestywnych niedopowiedzeń”, „prosta historia, z której bije szczerość i głębia”.

Twórcą tego pięknego i subtelnego filmu o dorastaniu jest Ira Sachs, jeden z najlepiej znanych twórców kina LGBT, kojarzony z takimi tytułami jak Forty Shades of Blue, Zostań ze mną i Miłość jest zagadką. W obsadzie możemy znaleźć Grega Kinneara, Jennifer Ehle, Paulinę Garcię i Alfreda Molinę. Młodzi odtwórcy głównych ról również mają na koncie spore doświadczenie aktorskie. Theo Taplitz (Jake) gra w teatrze i reżyseruje filmy krótkometrażowe, zaś Michael Barbieri (Tony) niedługo pojawi się w Spider-Man: Homecoming i w ekranizacji powieści Stephena Kinga Mroczna wieża.

O genezie swojego scenariusza Ira Sachs mówi:

Zacząłem zastanawiać się nad kwestią pokoleń i tego, jak komunikujemy się z naszymi rodzicami i dziećmi. Postanowiłem zrobić film o dzieciństwie widzianym z perspektywy dorosłej osoby i dojrzałego filmowca.

Polska premiera filmu już 5 maja 2017.

Ostatnio dodane