search
REKLAMA
News

Lucasfilm ostrzegł MOSES INGRAM z serialu “Obi-Wan Kenobi”, że zmierzy się z rasistowskimi komentarzami

Moses Ingram wciela się w inkwizytorkę Revę.

Łukasz Budnik

23 maja 2022

REKLAMA

Już w piątek premiera serialu Obi-Wan Kenobi, poświęconego postaci granej znów przez Ewana McGregora. Przypomnijmy, że akcja serialu została osadzona 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów, a więc 9 lat przed Nową nadzieją, w czasie, gdy Kenobi przebywał na Tatooine. Fabuła opowie o misji ratunkowej, której podejmie się Jedi. Doprowadzi ona do kolejnego starcia z Darthem Vaderem, w którego raz jeszcze wcieli się Hayden Christensen. 

Oprócz McGregora i Christensena, w serialu pojawią się jeszcze między innymi Joel Edgerton i Bonnie Piese, powtarzając swoje role Owena i Beru Lars, grane przez nich w dwóch prequelach, oraz Rupert Friend, Sung Kang, Indira Varma i Moses Ingram, która wcieli się w inkwizytorkę Revę. Reżyserią odcinków zajęła się Deborah Chow.

Ingram w nowym wywiadzie wyznała, że przedstawiciele Lucasfilm uczulili ją, że przy okazji występu w serialu może spotkać się z rasistowskimi komentarzami, podobnie jak wcześniej John Boyega oraz Kelly Marie Tran, którzy zagrali w trylogii sequeli. Ingram cytuje słowa, które usłyszała:

To coś, co – niestety – zapewne się zdarzy. Jesteśmy tu, żeby ci pomóc. Daj znam znać, jeśli to się wydarzy.

Ingram dodaje, że Chow dbała o to, żeby aktorka czuła się bezpiecznie w trakcie realizacji serialu i że sama nie ma problemu z tym, żeby zamknąć się na komentarze pełne nienawiści. Sam serial nazywa początkiem zmiany, jaką jest wprowadzenie większej różnorodności do produkcji z serii Star Wars.

Już dawno powinno się to zdarzyć. Mamy gadające droidy i kosmitów, ale nie ludzi innego koloru skóry; to nie ma sensu. Jest 2022 rok. Jesteśmy na początku tej zmiany.

27 maja na Disney+ pojawią się dwa pierwsze odcinki Obi-Wana Kenobiego.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA