search
REKLAMA
News

Léa Seydoux dołączyła do obsady kontynuacji DIUNY

Zdjęcia do “Diuny 2” ruszą niebawem.

Łukasz Budnik

22 czerwca 2022

lea diuna
REKLAMA

W październiku zeszłego roku oficjalnie potwierdzono, że Diuna 2 powstanie i trafi do kin 20 października 2023. Za kamerą widowiska stanie po raz kolejny Denis Villeneuve. 

W drugiej części twórca pokaże nam nowe postaci, m.in. księżniczkę Irulanę, którą ma zagrać Florence Pugh oraz więcej przedstawicieli rodu Harkonnenów – wśród nich będzie Feyd-Rautha, siostrzeniec barona. Wcieli się w niego Austin Butler. Z kolei imperatora Shaddama IV Corrino zagra Christopher Walken. Teraz do obsady dołączyła nowa gwiazda – Léa Seydoux. Aktora wcieli się w Lady Margot Fenrig z zakonu Bene Gesserit. To żona hrabiego Hasimira Fenringa, przyjaciela Shaddama IV granego przez Walkena. Bohaterka pełni ważną rolę w wydarzeniach na Giedi Prime.

lea 1

Zdjęcia do kontynuacji Diuny mają rozpocząć się wkrótce w Budapeszcie. W obsadzie powrócą między innymi Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson oraz Javier Bardem.

Pierwsza część Diuny zarobiła 400 milionów dolarów na świecie i była nominowana do 10 Oscarów, w tym za najlepszy film; ostatecznie zdobyła 6 statuetek. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA