search
REKLAMA
News

Lady Gaga i Adam Driver w pierwszym zwiastunie HOUSE OF GUCCI

Premiera House of Gucci planowana jest na 24 listopada 2021 roku.

Łukasz Budnik

30 lipca 2021

REKLAMA

Wczoraj do sieci trafiły pierwsze plakaty nowego filmu Ridleya Scotta – House of Gucci, opartej na faktach o zabójstwie Maurizia Gucciego, wnuka założyciela słynnego domu mody. Scenariusz produkcji został oparty na książce The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed autorstwa Sary Gay Forden. 

Lady Gaga wciela się w Patrizię Reggiani, żonę Maurizia, która – jak dowiódł proces – zleciła jego zabicie. Kobieta spędziła w więzieniu 18 lat, a w roku 2016 wyszła na wolność za dobre sprawowanie. Podczas sprawy sądowej media okrzyknęły Reggiani “Czarną wdową”. W Maurizia wciela się Adam Driver, a w obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Al Pacino, Jeremy Irons, Salma Hayek oraz Jared Leto, który został przykryty warstwą charakteryzacji. Autorem zdjęć do filmu jest Dariusz Wolski. Po plakatach przyszedł czas na pierwszy zwiastun produkcji.

W kwietniu Patrizia Gucci, prawnuczka Guccia Gucciego, na łamach The Associated Press wydała oświadczenie w imieniu całej rodziny, w którym skrytykowała film Scotta, twierdząc, że nie skontaktowano się w jego sprawie z nią ani pozostałymi członkami rodziny i krytykując casting (m.in. Ala Pacino i Jareda Leto, którzy zostali według Patrizii oszpeceni w stosunku do oryginałów).

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA