search
REKLAMA
News

Disney odpowiada na pozew złożony przez SCARLETT JOHANSSON. Ujawniono gażę aktorki

Scarlett Johansson w swoim pozwie twierdzi, że Disney naruszył warunki jej kontraktu.

Łukasz Budnik

30 lipca 2021

Czarna Wdowa
REKLAMA

Wczoraj informowaliśmy, że Scarlett Johansson złożyła do sądu w LA pozew przeciwko Disneyowi związany z jednoczesną premierą Czarnej Wdowy w kinach oraz na platformie Disney+. Według dokumentu, Johansson była zapewniana, że widowisko doczeka się wyłącznie kinowej dystrybucji (przez co najmniej 90 dni), a jego zyski będą mieć wpływ na wysokość zarobków aktorki. Udostępnienie filmu w streamingu – nawet, jeśli za dodatkową opłatą – jest według prawników aktorki naruszeniem warunków kontraktu. 

Czarna Wdowa trafiła do kin i na Disney+ 9 lipca i po dobrym weekendzie otwarcia tydzień później zaliczyła jeden z największych spadków w historii MCU (67%). Film był za to najczęściej piraconym tytułem na rynku. Według pozwu, przedstawiciele Johansson chcieli na nowo negocjować warunki jej kontraktu w obliczu wieści o jednoczesnej premierze na Disney+, jednak Marvel i Disney wówczas nie odpowiedzieli. Sami dyrektorzy firmy otrzymali premie za wprowadzenie obowiązującej strategii.

Niedługo po tym, jak poinformowano o pozwie, sytuację skomentował przedstawiciel Disneya:

Ten wniosek nie ma uzasadnienia. Pozew jest tym bardziej smutny i niepokojący, że w nieczuły sposób lekceważy okropne i przedłużające się globalne efekty pandemii Covid-19. Disney w pełni wywiązał się z warunków kontraktu pani Johansson, a co więcej, premiera “Czarnej Wdowy” na Disney+ w usłudze Premier Access znacząco zwiększyła jej możliwość zarobienia dodatkowego wynagrodzenia, przekraczającego 20 milionów dolarów które otrzymała do tej pory.

Na komentarz zareagowała agencja reprezentująca Johansson, która stwierdziła, że atak na aktorkę i oskarżenie jej o lekceważenie pandemii jest poniżej poziomu firmy.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

W weekendzie otwarcia Czarna Wdowa zarobiła 158 milionów dolarów z kin oraz 60 milionów z Disney+, a do tej pory ma na koncie 318 milionów dolarów. Dla porównania, wyświetlana jedynie w kinach nowa część Szybkich i wściekłych zarobiła już około 700 milionów dolarów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA