search
REKLAMA
News

Kristen Stewart w zapowiedzi THE CRIMES OF THE FUTURE, horroru science fiction Davida Cronenberga

“The Crimes of the Future” zadebiutuje w Cannes.

Łukasz Budnik

14 kwietnia 2022

stewart
REKLAMA

Dziś dowiedzieliśmy się, że wśród filmów pokazanych na tegorocznym festiwalu w Cannes pojawi się nowe dzieło Davida Cronenberga –  horror science fiction pt. The Crimes of the Future. Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź produkcji.

Akcja filmu została osadzona w przyszłości, gdzie ludzkość dostosowuje się do syntetycznego środowiska, a ludzkie organizmy przechodzą metamorfozy. Będziemy śledzić losy Saula Tensera, który pracuje jako performer i tworząc nowe przedstawienie przyjmuje “syndrom przyspieszonej ewolucji”, chcąc jak najlepiej zaspokajać potrzeby widzów. Podczas swoich spektakli pokazuje metamorfozy swoich organów. Jego poczynania śledzi Timlin pracująca dla narodowego rejestru organów. Co ciekawe, to już drugi film Cronenberga o takim samym tytule (pierwszy powstał w 1970 roku), nie jest on jednak remakiem oryginału.

W nowym filmie reżysera występują Viggo Mortensen, Kristen Stewart i  Léa Seydoux, a poza nimi na ekranie pojawią się Welket Bungué, Don McKellar, Lihi Kornowski i Scott Speedman. Muzykę skomponuje Howard Shower, a autorem zdjęć jest Douglas Koch.

crimes of the future neon

Nadchodzą produkcja to pierwszy kinowy film Cronenberga od czasu Map gwiazd z 2014 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA