search
REKLAMA
News

Netflix wyrzucił FRANKA LANGELLĘ z nadchodzącego serialu. Powodem molestowanie seksualne

Frank Langella został zwolniony po śledztwie Netflixa.

Łukasz Budnik

14 kwietnia 2022

langella 1
REKLAMA

Trwają prace na planie serialu The Fall of the House of Usher, który dla Netflixa tworzy Mike Flanagan (Nawiedzony dom na wzgórzu). W produkcji opartej na twórczości Edgara Allana Poego jedną z głównych ról miał zagrać Frank Langella, został jednak wyrzucony z obsady.

Jak dowiedział się dziennikarz Deadline, niedawno zakończyło się śledztwo w sprawie zachowania Langelli na planie. 84-letni aktor został oskarżony o napastowanie seksualne i niestosowne komentarze w stosunku do jednej z aktorek na planie. Postępowanie wykazało, że oskarżenia są zasadne, wobec czego aktor stracił pracę w serialu, a w jego roli zostanie obsadzony ktoś inny. Sceny, która Langella zdążył już nakręcić, zostaną nakręcone na nowo (prace na planie są ukończone mniej więcej w połowie). Do czasu obsadzenia nowego aktora w roli Rodericka Ushera twórcy będą realizować sceny bez udziału tej postaci.

langella 2

W The Fall of the House of Usher grają między innymi także Carla Gugino, Mary McDonnell, Carl Lumbly oraz Mark Hamill. Ośmioodcinkowa seria ma być opowieścią o chciwości, horrorze i tragedii. Flanagan jest twórcą serialu i zajmie się wyreżyserowaniem połowy odcinków – za kamerą pozostałych stanie Michael Fimognari.

Data premiery nie została jeszcze wyznaczona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA