search
REKLAMA
News

KEANU REEVES o ewentualnym dołączeniu do MCU: “To byłby zaszczyt”

Keanu Reeves już od lat łączony jest z MCU.

Łukasz Budnik

23 listopada 2021

REKLAMA

Keanu Reeves to dziś jedna z najbardziej lubianych postaci w filmowym świecie, między innymi dzięki sukcesom serii John Wick. W związku z niesłychaną popularnością aktora wciąż mówi się o nim w kontekście występu w MCU, czyli kinowym uniwersum Marvela. Sytuację podgrzał niegdyś prezes Marvel Studios, Kevin Feige, gdy stwierdził, że Reeves jest brany pod uwagę przy kolejnych filmach, ale jeszcze nie znaleziono dla niego idealnej roli.

Reevesa łączono już między innymi z rolą Moon Knighta (ostatecznie zagra go Oscar Isaac) czy filmem Kapitan Marvel, gdzie miał ponoć wcielić się w postać zagraną finalnie przez Jude’a Lawa. W nowym materiale Esquire aktor odniósł się do plotek łączących go z MCU i powiedział:

Czy to nie jest większe niż wszechświat? To niemal jak multiwersum. To Marvel-wersum. To byłby zaszczyt. Są tam naprawdę niesamowici reżyserzy i wizjonerzy, robiący coś, czego nie zrobił nikt wcześniej. To coś specjalnego, jeśli chodzi o skalę, ambicję, produkcję. Fajnie byłoby być częścią tego wszystkiego.

Póki co już wkrótce zobaczymy Reevesa ponownie w roli Neo w filmie Matrix Zmartwychwstania; aktor wraca do ikonicznej postaci po 18 latach od premiery trzeciej części serii zapoczątkowanej w 1999 roku przez siostry Wachowskie. Zakończyły się już także zdjęcia do czwartej części Johna Wicka.

Chcielibyście zobaczyć Reevesa w MCU?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA