search
REKLAMA
News

Jak wygląda SQUID GAME bez efektów specjalnych? Nagrania zza kulis hitu Netfliksa

“Squid Game” stało się olbrzymim hitem Netflixa.

Łukasz Budnik

23 listopada 2021

REKLAMA

17 września na Netfliksie pojawił się serial Squid Game, oryginalna produkcja z Korei. Szybko stała się ona prawdziwym fenomenem na całym świecie. Po miesiącu serial można było już nazwać największym przebojem w historii Netflixa – w ciągu czterech tygodni po premierze zainteresował 111 milionów widzów.

Do tej pory żaden serial nie osiągnął takiego wyniku – koreański hit pokonał dotychczasowego lidera, Bridgertonów, których w ciągu czterech tygodni zobaczyły 82 miliony gospodarstw domowych. Przy tym Squid Game wygenerowało dla Netfliksa zysk w postaci prawie 900 milionów dolarów. Twórca serialu – Hwang Dong-hyuk – kilkanaście dni temu wyjawił, że w planach jest drugi sezon. Dodał jednak, że na ten moment jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach, a Netflix oficjalnie wciąż nie potwierdził kontynuacji serialu.

Tymczasem w sieci można odnaleźć zakulisowe nagrania, na których widać, jak wiele efektów specjalnych użyto w serialu. Poniżej dwa filmiki obrazowo pokazujące, kiedy twórcy sięgnęli po CGI.

Domyśliliście się, w których miejscach sięgnięto po efekty specjalne?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA