search
REKLAMA
News

Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss skoczyli z 46. piętra na planie filmu MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA

“Matrix Zmartwychwstania” zadebiutuje 22 grudnia.

Łukasz Budnik

14 grudnia 2021

REKLAMA

W związku ze zbliżającą się premierą filmu Matrix Zmartwychwstania Keanu Reeves udziela kolejnych wywiadów na temat nadchodzącego widowiska. W jednym z nich – w talk show Stephena Colberta – opowiedział o wyczynie kaskaderskim, który wykonał razem z Carrie Anne-Moss. 

Colbert spytał aktora o najbardziej szaloną rzecz, jaką zrobił podczas produkcji filmu. Reeves odpowiedział:

Skok z budynku. Myślę, że około 46 pięter. To Matrix – potrzebujesz naturalnego światła i chcesz nakręcić scenę w terenie. Oczywiście były kable. Carrie i ja łapaliśmy się za ręce i skakaliśmy. Zrobiliśmy to jakieś 19, 20 razy.

Reeves podkreślił, że ekscytuje się wykonywaniem numerów kaskaderskich, choć nie zmienia to faktu, że odczuwał stres przed skokiem. Wraz z Moss musieli się do niego psychicznie przygotować i nie tyle zignorować strach, co “wchłonąć go”. Aktor zgodził się też z Colbertem, że odczuwa upływ kilkunastu lat, a po wyczynach na planie potrzebował więcej czasu na regenerację.

W widowisku reżyserowanym przez Lanę Wachowską poza Reevesem i Moss w obsadzie znajdą się również Jonathan Groff, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jessica Henwick oraz Priyanka Chopra i Christina Ricci. Współscenarzysta filmu, David Mitchell, zapowiadał ostatnio, że czwarty Matrix łączy ze sobą elementy poprzednich i jest “piękną i dziwną rzeczą”.

Premiera 22 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA