search
REKLAMA
News

Kate Winslet pod wodą na nowym zdjęciu z planu sequeli AVATARA

Łukasz Budnik

27 października 2020

REKLAMA

James Cameron i jego ekipa przebywają w Nowej Zelandii, gdzie pracują nad sequelami Avatara, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Reżyser pod koniec września zdradził, że materiał do drugiej części został już zrealizowany (oczywiście wyłączając stworzenie efektów specjalnych). 

Tymczasem na oficjalnym profilu filmu pokazano nowe zdjęcie z podwodnego planu. Fotografia przedstawia Kate Winslet, która wciela się w postać Ronal. Aktorka uczestniczyła w podwodnych sesjach motion capture – przy okazji nauczyła się się wstrzymywać oddech na ponad siedem minut. Winslet współpracuje z Cameronem po raz pierwszy od czasu Titanica.

W sequelach do swoich ról powrócą Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver oraz Stephen Lang. Do obsady – poza Winslet – dołączają David Thewlis, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Oona Chaplin, Edie Falco i Cliff Curtis.

W lipcu Disney poinformował, że przekłada premierę Avatara 2 na 16 grudnia 2022 roku. Pierwotnie widowisko Jamesa Camerona miało trafić na ekrany już w tym roku, później zostało jednak przełożone na 2021. Choć Cameron w tamtym czasie wznowił już prace na planie, studio postanowiło nie ryzykować i raz jeszcze zrobić roszady. Reżyser napisał wówczas oświadczenie, w którym wyraził żal z powodu sytuacji. O rok zostały też przesunięte kolejne sequele – łącznie planowanych jest 5 części.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA