search
REKLAMA
News

KATE BUSH podziękowała twórcom STRANGER THINGS w emocjonalnym poście. “Jestem bardzo poruszona”

Piosenka Kate Bush użyta w serialu bije rekordy popularności.

Łukasz Budnik

22 czerwca 2022

stranger things max
REKLAMA

W jednej z najsłynniejszych scen czwartego sezonu Stranger Things kluczową rolę odgrywa utwór “Running Up That Hill” autorstwa Kate Bush, która została wydana w 1985 roku. Piosenka stała się niezwykle popularna po premierze – zaliczyła ogromny wzrost liczby odsłuchań, w pewnym momencie trafiając nawet na pierwsze miejsce listy iTunes, a sama Bush stała się najstarszą artystką, która trafiła na pierwsze miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

Już niedługo po premierze sezonu Bush wyraziła swoją ekscytację z powodu popularności jej utworu, a w weekend napisała obszerniejszy post, w którym podziękowała braciom Duffer – twórcom serialu.

Bracia Duffer stworzyli cztery niezwykłe sezony “Stranger Things”, w których aktorzy dziecięcy przeobrazili się w nastolatków. W najnowszym sezonie postaci mierzą się z wyzwaniami, które istnieją też w naszej rzeczywistości. Myślę, że bracia Duffer trafili do ludzkich serc w wyjątkowy sposób, w trudnych czasach dla wszystkich, szczególnie dla młodych ludzi.

Pokazując “Running Up That Hill” w tak pozytywnym świetle – jako talizman Max – włączono tę piosenkę do emocjonalnej części historii tej bohaterki. Otaczają ją strach, konflikt i siła miłości, podobnie jak jej przyjaciół.

Winszuję braciom Duffer ich odwagi. Zdecydowali się pójść w dojrzalszym i mroczniejszym kierunku. Chcę im podziękować za włączenie tej piosenki w życia tak wielu ludzi. Jestem onieśmielona skalą wsparcia, jakie otrzymuje ten utwór. To wszystko dzieje się bardzo szybko, jakby gnane żywiołem. Muszę przyznać, że jestem tym bardzo poruszona. Dziękuję wam za sprawienie, że ta piosenka znów jest numerem 1.

Kate.

Oryginalny post Bush znajdziecie tutaj.

1 lipca zostaną pokazane dwa ostatnie odcinki bieżącej serii, z czego finałowy potrwa 2h i 19 minut. Potwierdzono już, że kolejny, piąty sezon, będzie ostatnim. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA