search
REKLAMA
News

Kate Bush komentuje wzrost popularności “Running Up That Hill” po nowym sezonie STRANGER THINGS

Czwarty odcinek nowego sezonu “Stranger Things” zachwycił fanów.

Łukasz Budnik

6 czerwca 2022

stranger things kate bush
REKLAMA

W jednej z najsłynniejszych scen czwartego sezonu Stranger Things istotną rolę odgrywa utwór “Running Up That Hill” autorstwa Kate Bush, która została wydana w 1985 roku. Piosenka stała się niezwykle popularna po premierze – zaliczyła ogromny wzrost liczby odsłuchań, w pewnym momencie trafiając nawet na pierwsze miejsce listy iTunes.

Popularność piosenki skomentowała na swojej stronie sama Bush, pisząc:

Zapewne słyszeliście, że na Netfliksie pojawiła się ostatnio pierwsza część fantastycznego, wciągającego nowego sezonu “Stranger Things”. Użyto w nim piosenki “Running Up That Hill”, która zyskała nowe życie dzięki młodym fanom serialu. Ja też jestem jego fanką! Dzięki temu, “Running Up That Hill” znajduje się na listach przebojów na świecie i trafiła na ósme miejsce w Wielkiej Brytanii. To wszystko bardzo ekscytujące! Dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali swoje wsparcie.

Bush dodała, że z niecierpliwością czeka na drugą część sezonu.

1 lipca zostaną pokazane dwa ostatnie odcinki bieżącej serii, z czego finałowy potrwa 2h i 19 minut. Potwierdzono już, że kolejny, piąty sezon, będzie ostatnim. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA