search
REKLAMA
News

JORDAN PEELE nie zgodził się z tezą, że jest najlepszym twórcą horrorów w historii. “Proszę odłożyć telefon”

Jordan Peele nakręcił do tej pory trzy pełnometrażowe filmy.

Łukasz Budnik

21 lipca 2022

REKLAMA

Już jutro do amerykańskich kin trafi Nie!, nowe dzieło Jordana Peele’a, który jako reżyser zadebiutował w 2017 roku filmem Uciekaj!do którego napisał też nagrodzony Oscarem scenariusz. 

Wczoraj w sieci pojawiły się pozytywne recenzje nowej produkcji; tym samym stała się ona trzecim dobrze ocenianym (po Uciekaj! oraz To my) filmem Peele’a z rzędu. Zauważył to twórca komiksów Adam Ellis, który na Twitterze napisał:

Kiedy ogłosimy Jordana Peele’a najlepszym w historii reżyserem horrorów? Czy przychodzi wam do głowy inny twórca horrorów, który miał 3 znakomite filmy, nie mówiąc już o 3 z rzędu? Mnie nie.

Na tweeta Ellisa odpisał sam Peele, nie zgadzając się z autorem i podając przykład innego twórcy.

Proszę pana, proszę odłożyć telefon. Przepraszam. Uwielbiam ten entuzjazm, ale nie mogę tolerować oczerniania Johna Carpentera!

Nie tylko Peele nie zgodził się ze stwierdzeniem Ellisa – inni użytkownicy obalali tezę autora, wymieniając takie nazwiska, jak Alfred Hitchcock, David Lynch, Wes Craven czy David Cronenberg.

Nie! zobaczymy historię mieszkańców odludnej farmy w Kalifornii, będących świadkami tajemniczego i niezwykłego odkrycia. W filmie występują Daniel Kaluuya, który grał także główną rolę w Uciekaj!, oraz Keke Palmer. Poza nimi w obsadzie są m.in. Steven Yeun, Michael Wincott, Barbie Ferreira i Brandon Perea. W Polsce film zadebiutuje 12 sierpnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA