search
REKLAMA
News

JORDAN PEELE nie zgodził się z tezą, że jest najlepszym twórcą horrorów w historii. “Proszę odłożyć telefon”

Jordan Peele nakręcił do tej pory trzy pełnometrażowe filmy.

Łukasz Budnik

21 lipca 2022

jordan peele 1
REKLAMA

Już jutro do amerykańskich kin trafi Nie!, nowe dzieło Jordana Peele’a, który jako reżyser zadebiutował w 2017 roku filmem Uciekaj!do którego napisał też nagrodzony Oscarem scenariusz. 

Wczoraj w sieci pojawiły się pozytywne recenzje nowej produkcji; tym samym stała się ona trzecim dobrze ocenianym (po Uciekaj! oraz To my) filmem Peele’a z rzędu. Zauważył to twórca komiksów Adam Ellis, który na Twitterze napisał:

Kiedy ogłosimy Jordana Peele’a najlepszym w historii reżyserem horrorów? Czy przychodzi wam do głowy inny twórca horrorów, który miał 3 znakomite filmy, nie mówiąc już o 3 z rzędu? Mnie nie.

Na tweeta Ellisa odpisał sam Peele, nie zgadzając się z autorem i podając przykład innego twórcy.

Proszę pana, proszę odłożyć telefon. Przepraszam. Uwielbiam ten entuzjazm, ale nie mogę tolerować oczerniania Johna Carpentera!

Nie tylko Peele nie zgodził się ze stwierdzeniem Ellisa – inni użytkownicy obalali tezę autora, wymieniając takie nazwiska, jak Alfred Hitchcock, David Lynch, Wes Craven czy David Cronenberg.

Nie! zobaczymy historię mieszkańców odludnej farmy w Kalifornii, będących świadkami tajemniczego i niezwykłego odkrycia. W filmie występują Daniel Kaluuya, który grał także główną rolę w Uciekaj!, oraz Keke Palmer. Poza nimi w obsadzie są m.in. Steven Yeun, Michael Wincott, Barbie Ferreira i Brandon Perea. W Polsce film zadebiutuje 12 sierpnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA