search
REKLAMA
News

JOAQUIN PHOENIX zrobił “najbardziej zaskakującą rzecz” podczas kręcenia “Imigrantki”. Reżyser opowiada

Joaquin Phoenix zagrał w “Imigrantce” z Marion Cotillard.

Łukasz Budnik

4 listopada 2022

imigrantka
REKLAMA

W 2013 roku na ekrany trafił film Imigrantka, w którym główną rolę Polki przybywającej do Nowego Jorku zagrała Marion Cotillard. Na ekranie towarzyszył jej Joaquin Phoenix, o którym w nowym wywiadzie opowiedział James Gray, reżyser filmu.

Gray w trakcie rozmowy z Vulture podzielił się anegdotą z planu, gdy Phoenix zrobił “najbardziej zaskakującą rzecz”, jaką reżyser kiedykolwiek widział.

W scenie z “Imigrantki” bohater Joaquina oskarża Marion Cotillard o kradzież pieniędzy. Mówi jej: “Zrobiłaś to, widziałem”. A potem zawołał aktorkę, która pierwotnie nie była w tej scenie, Dagmarę Dominczyk. W połowie ujęcia po prostu zawołał “Belva! Chodź tu!”. Weszła w środku sceny i zrobiła coś świetnego. Kiedy zapytał ją, co zrobi, Dagmara podeszła do Marion i dała jej całusa [w geście wybaczenia], co było niesamowitym wyborem. Nie wiedziałem, że to się stanie i ona też nie. Ostatecznie użyłem to ujęcie.

Gray dodał, że – wbrew obiegowej opinii – Phoenix nie jest trudnym aktorem na planie, ponieważ jego “trudność” nie wynika z tego, że się spóźnia czy zapomina kwestii, lecz z zadawania wielu pytań na temat postaci i dużej wrażliwości.

filmorgpl imigrantka 1

Phoenixa w kolejnych latach zobaczymy w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego oraz kontynuacji Jokera.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA