search
REKLAMA
News

Prezes Warner Bros. Discovery chętny na więcej treści z HARRYM POTTEREM, jeśli Rowling się zgodzi

Ostatni film o Harrym Potterze zadebiutował w 2011 roku.

Łukasz Budnik

4 listopada 2022

harry potter
REKLAMA

W zeszłym roku minęło 20 lat od premiery filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny, który rozpoczął trwającą do dziś serię filmów. Do tej pory powstało osiem części zakończonej już głównej serii oraz trzy odsłony Fantastycznych zwierząt.  Niewykluczone, że już wkrótce zobaczymy jeszcze więcej produkcji osadzonych w tak zwanym Wizarding World.

“The Hollywood Reporter” poinformowało, że prezes Warner Bros. Discovery, David Zaslav, jest chętny na stworzenie kolejnych filmów w świecie Pottera, o ile na pokładzie będą mieli ze sobą J.K. Rowling. Zaslav podczas telekonferencji z inwestorami zaznaczył, że od lat nie powstawały nowe filmy o Supermanie i właśnie o Potterze, które od lat przynoszą zysk dla Warner Bros. Biznesmen chce skupić się na franczyzach, do których prawa ma studio. Same filmy o Potterze z lat 2001-2011 zarobiły łącznie 7,7 miliarda dolarów na całym świecie.

Harry Potter

Świat Harry’ego Pottera z pewnością może być dla producentów studnią bez dna – mogą sięgnąć zarówno do dorosłości Harry’ego jako aurora, jak i do przeszłości, choćby historii założycieli Hogwartu. Swego czasu spekulowało się też, czy ekranizacji nie doczeka się sztuka teatralna Harry Potter i przeklęte dziecko (chęć jej zaadaptowania wyrażał Chris Columbus, reżyser dwóch pierwszych części serii o Potterze).

J.K. Rowling jest aktualnie kontrowersyjną postacią ze względu na jej komentarze dotyczące osób transpłciowych (ostatnio odnosił się do niej Daniel Radcliffe). W ostatnich latach pojawiały się plotki, że na linii Rowling-Warner Bros. są spięcia, jednak w tym roku przedstawiciele studia wydali oświadczenie na temat tego, że cieszy ich produktywna i satysfakcjonująca współpraca z pisarką i zamierzają ją kontynuować.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA