search
REKLAMA
News

ROBERT PATTINSON mówi o tym, dlaczego chciał zagrać Batmana

Łukasz Budnik

10 stycznia 2020

REKLAMA

Trwają już zdjęcia do The Batman Matta Reevesa. W sieci pojawiły się niedawno zdjęcia z planu, na których zobaczyliśmy między innymi Colina Farrella, co ostatecznie potwierdziło jego angaż jako Pingwina. Tymczasem, w rozmowie z Entertainment Weekly, Robert Pattinson wypowiedział się na temat tego, co kusiło go w roli Batmana.

Przypomnijmy, że The Batman miał być pierwotnie autorskim projektem Bena Afflecka, według jego scenariusza i reżyserii. Aktor ostatecznie porzucił jednak projekt (i samą postać), co otworzyło Pattinsonowi drogę do przejęcia roli. Oto, co miał do powiedzenia na ten temat:

Coś w tej postaci zawsze do mnie przemawiało. Mam wrażenie, że istnieje ona poza kręgiem klasycznych blockbusterów. Filmy o Batmanie zawsze przyciągały dobrych reżyserów, a samą postac grali naprawdę dobrzy aktorzy. Dziedzictwo produkcji o tym bohaterze sprawiało, że nigdy nie wydawała mi się ona skokiem na kasę.

Pattinson wcześniej wypowiadał się już o tym, że zawsze fascynowała go postać Batmana (którego nie uważa za klasycznego superbohatera ze względu na brak nadnaturalnych mocy) i że to on nalegał na spotkanie z Mattem Reevesem. Pozostaje czekać, aż twórcy zaprezentują zdjęcie aktora w kostiumie.

W widowisku Matta Reevesa oprócz Pattinsona i Farrella na pewno zobaczymy Zoë KravitzPaula DanoJeffreya Wrighta oraz Andy’ego Serkisa, Johna Turturro i Petera Sarsgaarda. Film ma być opowieścią utrzymaną w klimacie noir, która skupi się na detektywistycznych umiejętnościach bohatera. Widowisko trafi na ekrany 25 czerwca 2021 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA