search
REKLAMA
News

“Jesteście tu mile widziani”. Gwiazdy trylogii WŁADCA PIERŚCIENI wspierają obsadę “Pierścieni władzy”

Odtwórcy ról hobbitów w trylogii “Władca Pierścieni” postanowili zareagować na negatywne komentarze wobec obsady serialu “Pierścienie władzy”.

Łukasz Budnik

7 września 2022

REKLAMA

W zeszły piątek odbyła się premiera serialu Władca Pierścieni: Pierścienie władzy. Widowisko Amazona opowiada o wydarzeniach, które rozgrywały się w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron dochodził do władzy. Jeszcze przed premierą serial wzbudzał kontrowersje z powodu obsadzenia aktorów innej rasy w rolach mieszkańców Śródziemia, w tym hobbitów i krasnoludów.

Po premierze Pierścienie władzy spotkały się z zainteresowaniem widzów (25 milionów oglądający na świecie w ciągu pierwszej doby), a przy tym nie ustają dyskusje na temat obsady serialu. Aktorów postanowili wesprzeć odtwórcy ról hobbitów w trylogii Władca Pierścieni Petera Jacksona – Elijah Wood, Sean Astin, Dominic Monaghan i Billy Boyd, którzy wcielali się kolejno we Froda, Sama, Merry’ego i Pippina. Udostępnili oni zdjęcia, na których mają koszulki (w przypadku Astina czapkę) z napisem “You Are All Welcome Here” (“Wszyscy jesteście tu mile widziani”) w języku elfów. Grafikę zaprojektował Don Marshall.

W obronie Pierścieni władzy stawali już także m.in. Whoopi Goldberg i Neil Gaiman, z kolei Elon Musk mocno skrytykował serial na Twitterze. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA