search
REKLAMA
News

Neil Gaiman zareagował na ostre słowa Muska o “Pierścieniach władzy”. Już wcześniej bronił serialu

Musk po seansie “Pierścieni władzy” napisał, że Tolkien przewraca się w grobie.

Łukasz Budnik

6 września 2022

REKLAMA

Pisaliśmy dziś o negatywnej opinii Elona Muska na temat serialu Władca Pierścieni: Pierścienie władzy. Przedsiębiorca stwierdził, że “Tolkien przewraca się w grobie”, a potem dodał, że “niemal każdy męski bohater jest jak do tej pory tchórzem, frajerem albo tym i tym” i że “tylko Galadriela jest odważna, sprytna i miła”. Wypowiedź Muska dotarła do Neila Gaimana, który nie zostawił jej bez komentarza.

Gaiman, którego nazwisko często pojawiało się ostatnio przy okazji netfliksowego Sandmana, już kilka dni temu bronił Pierścieni władzy przed głosami osób, które zarzucają twórcom bycie poprawnym politycznie, co przejawiać się ma m.in. w czarnoskórych hobbitach. Gaiman podkreślał, że sam Tolkien pisał o tym, że Harfootowie (obecni w serialu), mają ciemniejszą skórę, więc ci, którzy krytykują ten element, albo nie czytali dzieł pisarza, albo są rasistami.

Dziś jeden z użytkowników Twittera spytał Gaimana co sądzi o tym, że Musk nie lubi serialu Amazona. Pisarz odpowiedział krótko, nawiązując do niezrealizowanych planów zakupu Twittera przez Muska:

Elon Musk nie pyta mnie o radę w sprawie tego, jak ponieść porażkę próbując kupić Twittera, a ja nie proszę go o opinię w sprawie krytyki filmu, seriali czy literatury.

Musk jak do tej pory nie zareagował na stwierdzenie Gaimana. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA