search
REKLAMA
News

ELON MUSK skrytykował PIERŚCIENIE WŁADZY. “Tolkien przewraca się w grobie”

Elon Musk na Twitterze wyraził zdanie na temat produkcji Amazona.

Łukasz Budnik

6 września 2022

REKLAMA

W zeszłym tygodniu zadebiutował serial Władca Pierścieni: Pierścienie władzy. Produkcja zyskała przechylność recenzentów, jednak jest wyjątkowo nisko oceniana przez widzów. Wśród osób, które negatywnie odebrały dzieło Amazona, jest także Elon Musk.

Musk napisał na Twitterze, że “Tolkien przewraca się w grobie”. Potem dodał:

Niemal każdy męski bohater jest jak do tej pory tchórzem, frajerem albo tym i tym. Tylko Galadriela jest odważna, sprytna i miła.

W komentarzach pojawiają się zarówno stwierdzenia popierające Muska (i przy okazji zahaczające o kontrowersyjną kwestię wprowadzenia np. krasnoludów innego koloru skóry), jak i broniące serial. Jeden z użytkowników zauważył, że konflikt Muska i Jeffa Bezosa stojącego na czele Amazonu nie powinien się przenosić na grunt telewizyjny. Na słowa Muska zareagował też Neil Gaiman – więcej tutaj.

Tymczasem Pierścienie władzy stały się największą premierą w historii Amazon Prime Video – w ciągu doby obejrzało  je 25 milionów osób. Po premierze serialu okazało się, że Amazon na 72h zablokował w swoich serwisach możliwość oceniania tytułu, aby uniknąć zjawiska review bombing.

zdjęcie Muska: BRITTA PEDERSEN-POOL/GETTY IMAGES

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA