search
REKLAMA
News

JESSIE CAVE z serii HARRY POTTER czuła się na planie “okropnie” po przybraniu na wadze. “Jak inny gatunek”

Jessie Cave dołączyła do serii w filmie “Harry Potter i Książę Półkrwi”.

Łukasz Budnik

4 lipca 2021

REKLAMA

Przy okazji filmu Harry Potter i Książę Półkrwi do serii o czarodzieju dołączyła aktorka Jessie Cave, która wcieliła się w rolę Lavender Brown. Zastąpiła tym samym Jennifer Smith, która wcześniej grała tę postać. Książę Półkrwi był jedynym filmem, w którym Lavender miała większą rolę – bohaterka była w związku z Ronem Weasleyem. W finałowych odsłonach serii Cave była już z kolei niemal nieobecna; w pierwszej części Insygniów Śmierci fabuła skupiła się głównie na Harrym, Hermionie i Ronie, zaś w drugiej aktorka nie miała nawet kwestii mówionych. 

W ostatnim wywiadzie Cave opowiedziała o nieprzyjemnych doświadczeniach na planie związanych z przybraniem na wadze pomiędzy dwoma częściami i presją, by wpisywać się w obowiązujące standardy.

Nabrałam sporo wagi po zrobieniu “Księcia Półkrwi”, bo się nie głodziłam. Dorastałam, tak bywa. Byłam traktowana jak inny gatunek, to było okropne. To pewnie też kwestia moich kompleksów i wiedzy, że nie mieściłam się w te same jeansy. W tamtym czasie aktorki nie nosiły spodni większych niż w rozmiarze osiem, podobnie jak ja w poprzednim filmie. Tymczasem teraz miałam rozmiar 12.

Cave stwierdziła, że po przybraniu na wadze “czuła się niewidzialna”.

To było okropne, naprawdę nieprzyjemne doświadczenie. W następstwie zaczęłam mieć kompleksy na tle wagi i pracy. To popieprzone, ale tak już jest. Kobiety muszą się z tym mierzyć.

Jessie Cave

Cave dodała, że aktorstwo to najbardziej toksyczna relacja – albo idzie dobrze, albo zostajesz odrzucony. “To jak pójść na milion pierwszych randek, które wypadają świetnie, a potem ta druga osoba się nie odzywa”. Stwierdziła, że doprowadza to do szaleństwa.

Wariowałam mając 20-kilka lat. Myślałam sobie, że mówili, że im się podobam i jestem idealna do roli. Potem uświadamiałam sobie, że pewnie było 100 innych dziewczyn, które były tak samo dobre, jeśli nie lepsze, ładniejsze, może szczuplejsze.

Dziś Cave nie poświęca się aktorstwu, a swoją karierę skupiła na pisaniu książek i sztuk.
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA