search
REKLAMA
News

Jessica Henwick musiała wybierać: rola w filmie MCU lub w “MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA”. “Duże ryzyko”

“Matrix zmartwychwstania” zadebiutuje 22 grudnia.

Łukasz Budnik

1 grudnia 2021

henwick
REKLAMA

Zbliża się premiera czwartego filmu z serii Matrix, zatytułowanego Matrix Zmartwychwstania; z tej okazji trwa jego promocja. W nowym wywiadzie z Collider, o nadchodzącym widowisku mówiła Jessica Henwick. Aktorka znana między innymi z Iron Fist oraz Miłości i potworów w ostatnim wywiadzie dla Entertainment Weekly opowiedziała o tym, jaką decyzję musiała podjąć przed przyjęciem roli w filmie Lany Wachowski.

W artykule EW czytamy:

Henwick musiała podjąć duże ryzyko. Miała szansę na rolę w “Shang-Chi i legendzie dziesięciu pierścieniale mogła też wystąpić jako Bugs [w “Matriksie”]. Studia Disney i Warner Bros. wiedziały o wzajemnych ofertach i dały jej ultimatum. Mogła stawić się na przesłuchanie do danego filmu tylko jeśli porzuci ten drugi projekt. Żadna z ról nie była gwarantowana.

Aktorka sama określiła ten moment jako jej osobisty wybór czerwonej lub niebieskiej pigułki. Ostatecznie postawiła na Matrixa; okaże się, jak film wypadnie w porównaniu do Shang-Chi, który zebrał pozytywne recenzje krytyków i zarobił 431 milionów dolarów na świecie.

W zeszłym roku Henwick zapowiadała, że nowy Matrix będzie podobnie rewolucyjny, jak oryginał.

Są na planie momenty, w których Yahya [Abdul-Mateen II] i ja patrzymy na siebie i myślimy… “Matrix 4”. To chwile w stylu “uszczypnij mnie”. Lana [Wachowski] robi bardzo interesujące rzeczy na poziomie technicznym i tworzy swój styl, podobnie jak kiedyś. Myślę, że znów zmieni przemysł filmowy. Na przykład stosujemy ustawienia kamery, których nigdy wcześniej nie widziałam. Więcej zapewne nie mogę powiedzieć.

W widowisku reżyserowanym przez Lanę Wachowską Keanu Reeves powróci jako Neo, a Carrie Anne-Moss jako Trinity. Poza nimi i Henwick, w obsadzie znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff, oraz Priyanka Chopra i Christina Ricci.

Widowisko zadebiutuje w Polsce 22 grudnia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA