search
REKLAMA
News

JESSICA HENWICK mówi o wyjątkowych metodach LANY WACHOWSKI na planie nowego “Matrixa”

Lana Wachowski zrealizowała nowego “Matrixa” bez udziału siostry.

Łukasz Budnik

24 listopada 2021

REKLAMA

Zbliża się premiera czwartego filmu z serii Matrix, zatytułowanego Matrix Zmartwychwstania; z tej okazji trwa jego promocja. W nowym wywiadzie z Collider, o nadchodzącym widowisku mówiła Jessica Henwick. Aktorka znana między innymi z Iron Fist oraz Miłości i potworów opowiedziała o wyjątkowych metodach Lany Wachowski na planie, w tym postawieniu na szczególnie długie ujęcia.

Henwick mówiła:

Jest bardzo kreatywna i ma silną wizję. Pracuje w inny sposób, niż jakikolwiek inny reżyser z którym miałam do czynienia. Uwielbia długie ujęcia, więc czasem 20 minut graliśmy bez cięcia. Nie robi typowych rzeczy, typu “Dobra, przygotujmy ujęcie ze strony A, nakręcimy szeroki plan i zbliżenie, potem przestawimy światła i nakręcimy stronę B”. Musieliśmy mieć świadomość, że kamera obraca się o 360 stopni. Stała obok operatora i kręciła. Keanu coś mówił, a ona kręciła. Trzymała kamerę, robiła zbliżenia, a potem się obracała i kamera była już na mnie, choć stałam z drugiej strony. W taki sposób kręci. Dla niej to bardzo instynktowne. To było fascynujące. Nie pracowałam z reżyserem, który aż tak opiera się na przeczuciu.

W jednym ze starszych wywiadów Henwick wspominała, że nowy Matrix może być podobnie rewolucyjny, jak oryginał.

Zapowiedź czwartego Matrixa brzmi:

“Matrix Zmartwychwstania” to kontynuacja historii zaprezentowanej w pierwszym “Matriksie”. Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss powracają jako ikony Neo i Trinity w rozwinięciu ich historii, która zabiera nas z powrotem do Matrixa i w głąb króliczej nory. Nowa przygoda wypełniona jest akcją o epickiej skali i została osadzona w znajomym, jednak nawet bardziej prowokującym świecie, gdzie rzeczywistość jest kwestią subiektywną i należy uwolnić swój umysł, by ujrzeć prawdę. 20 lat po pierwszym filmie, marka która pomogła zdefiniować popkulturę na przełomie wieków wraca, by kontynuować i rozwinąć oryginalny film. (…)

W widowisku reżyserowanym przez Lanę Wachowską Keanu Reeves powróci jako Neo, a Carrie Anne-Moss jako Trinity. Poza nimi i Henwick, w obsadzie znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff, oraz Priyanka Chopra i Christina Ricci.

Widowisko zadebiutuje w Polsce 22 grudnia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA