search
REKLAMA
News

Jedna z gwiazd TENET niemal nie dostała roli, ponieważ zbyt dobrze zagrała w innym filmie

Łukasz Budnik

12 lipca 2020

REKLAMA

Premiera Tenet, science fiction w reżyserii Christophera Nolana, aktualnie zaplanowana jest na 12 sierpnia. To jedna z najgłośniejszych tegorocznych premier, zatem wiele się o niej mówi – sam reżyser przyznał, że jedna z gwiazd jego filmu niemal nie otrzymała roli, bo… zbyt dobrze zagrała w innym filmie. 

Chodzi o Elizabeth Debicki, która wciela się w Tenet w żonę postaci granej przez Kennetha Branagha. Jej kandydaturę zaproponowała Nolanowi jego małżonka, ten jednak natychmiastowo ją odrzucił, ponieważ po obejrzeniu Wdów Steve’a McQueena był przekonany, że Debicki to Amerykanka. On tymczasem poszukiwał aktorki, która miałaby pewne brytyjskie cechy. Ze zdziwieniem przyjął wieść, że aktorka pochodzi z Australii i obejrzał ją w kilku innych filmach. Zachwycił się jej talentem i umiejętnością całkowitego wsiąkania w rolę – za każdym razem zdawało się, jakby na ekranie pojawiała się inna osoba. To samo tyczy się Wdów, w których zagrała tak dobrze, że go zmyliła.

Nolan zapewnił, że nie miał zamiaru urządzać Debicki przesłuchania do roli, ta jednak nalegała – oczywiście wypadła tak świetnie, jak spodziewałby się tego reżyser. Nolan przyznaje, że aktorka miała bardzo trudną postać do zagrania, jako że musiała połączyć pewną delikatność z wewnętrzną siłą i głębią. Według reżysera osiągnęła sukces.

Czekacie na Tenet?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA