search
REKLAMA
News

MISTRZ. Plakat i zdjęcia promocyjne filmu o słynnym pięściarzu z Auschwitz

Łukasz Budnik

13 lipca 2020

mistrz film scaled
REKLAMA

16 października do kin trafi film Mistrz opowiadający o losach Tadeusza “Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie podczas pobytu w obozie Auschwitz-Birkenau. Kilka dni temu do sieci trafił teaserowy plakat filmu oraz kilka zdjęć promocyjnych.

Akcja Mistrza rozgrywa się w czasach początków funkcjonowania KL Auschwitz. Pietrzykowski trafił tam w czerwcu 1940 roku, a pierwszą walkę bokserską stoczył w marcu 1941. Łącznie, w ciągu trzech lat pobytu w obozie, Tadeusz odbył ponad 40 zwycięskich pojedynków i stał się dla współwięźniów symbolem walki o zwycięstwo nad oprawcą. Jego historia została dobrze udokumentowana przez samego Teddy’ego oraz innych osadzonych w obozie.

W roli głównej występuje Piotr Głowacki, a reżyserią zajął się Maciej Barczewski, dla którego jest to debiut fabularny. Poza Głowackim w filmie zobaczymy m.in. Mariana Dziędziela, Rafała Zawieruchę, Marcina Bosaka i Piotra Witkowskiego. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.

Ciekawi was ten film?

Fot. R. Pałka
Fot. R. Pałka
Fot. R. Pałka
Fot. R. Pałka
Fot. M. Makowski
Fot. R. Pałka
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA