search
REKLAMA
News

JEAN-CLAUDE VAN DAMME był utrapieniem dla gwiazd PRZYJACIÓŁ. Twórcy wspominają

Łukasz Budnik

1 lutego 2021

REKLAMA

W trakcie dziesięciu lat emisji serialu Przyjaciele przez kultowy sitcom przewinęło się mnóstwo gwiazd, w tym Jean-Claude Van Damme, który zagrał samego siebie w odcinku The One After the Superbowl, należącym do drugiego sezonu i wyemitowanym w 1996 roku. W związku z 25. rocznicą premiery odcinka, porozmawiali o nim twórcy serialu, w tym reżyser Michael Lembeck. 

W odcinku Monica (Courteney Cox) oraz Rachel (Jennifer Aniston) zabiegają o uwagę Van Damme’a przebywając na planie filmowym – ostatecznie odpuszczają, gdy gwiazdor proponuje im seks w trójkącie. Twórcy w rozmowie o odcinku wspominają, że ekranowy Van Damme nie różni się szczególnie od tego, jak naprawdę zachowywał się aktor – był nieprofesjonalny i nieprzygotowany (w rozmowie pada pytanie, czy trudniej było zapanować nad nim, czy nad małpą Rossa), a dodatkowo przyczynił się do dyskomfortu Cox i Aniston. Sytuacja miała miejsce podczas realizacji sceny, która ostatecznie nie trafiła do odcinka w oryginalnej emisji – tej, w której aktor całuje obie bohaterki. Lembeck powiedział:

Był nieprzygotowany i arogancki. Taka historia: kręciliśmy scenę z nim i Jennifer. Podeszła do mnie i powiedziała “Lem, mógłbyś go poprosić, żeby nie pakował mi języka do buzi?”. Powiedziałem mu, że wszystko jest świetnie, ale to ujęcie z bliska, więc nie róbmy takich rzeczy. Później kręciliśmy scenę z Courteney. Teraz ona podeszła do mnie i spytała, czy mogę mu przypomnieć, żeby nie wkładał jej do ust języka. Nie mogłem w to uwierzyć! Tym razem byłem wobec niego ostrzejszy.

Twórcy stwierdzają w dalszej części rozmowy, że JCVD mógł nie zdawać sobie sprawy, że plan serialu rządzi się innymi zasadami, niż filmowy – na wierzch wyszedł także jego brak doświadczenia komediowego. Scenarzystka Alexa Junge wyznała, że nie podobał jej się wątek z udziałem aktora.

“The Hollywood Reporter” poprosiło reprezentantów gwiazdora o komentarz, ci jednak nie odpowiedzieli.

Podobał wam się odcinek z udziałem Van Damme’a?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA