search
REKLAMA
News

J.J. Abrams wyprodukuje serialowy prequel LŚNIENIA. Opowie o hotelu Overlook

Łukasz Budnik

17 kwietnia 2020

REKLAMA

W zeszłym roku na ekranach kin oglądaliśmy Doktora Sen, kontynuację słynnego Lśnienia, przedstawiającą dalsze losy Danny’ego Torrance’a. Film zdobył uznanie większości krytyków, nie okazał się jednak sukcesem finansowym. Tymczasem “The Hollywood Reporter” poinformowało, że trwają prace nad kolejnym projektem osadzonym w świecie Lśnienia – tym razem będzie to serial Overlook.

J.J. Abrams i jego firma Bad Robot przygotowują seriale które mają zadebiutować na ruszającej niedługo platformie HBO Max, wśród nich właśnie prequel Lśnienia (pozostałe to Duster oraz Justice League Dark). Overlook ma składać się z dziesięciu odcinków i pokazać “nieznane, przerażające historie związane z najsłynniejszym nawiedzonym hotelem Ameryki”.  Scenariusze przygotują Dustin Thomason i Scott Brown, którzy pracowali już nad innym serialem związanym z twórczością Stephena Kinga – Castle Rock.

To nie pierwszy raz, gdy planuje się produkcję na temat hotelu Overlook – w 2014 roku były plany na zrealizowanie filmu od twórcy The Walking Dead, nigdy nie doszły jednak do skutku.

Ciekawi was historia Overlook?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA