search
REKLAMA
News

Nie żyje BRIAN DENNEHY, znany między innymi z “Rambo: Pierwszej krwi” i “Śmierci komiwojażera”

Łukasz Budnik

16 kwietnia 2020

REKLAMA

“The Hollywood Reporter” poinformowało, że w wieku 81 lat zmarł Brian Dennehy. Jako pierwsza wieść o śmierci aktora przekazała jego córka. Dennehy zmarł z przyczyn naturalnych.

Aktor urodził się 9 lipca 1938 roku. Studiował historię na Uniwersytecie Columbia, opuścił jednak uczelnię i przez pięć lat służył w United States Marine Corps. Później, po podjęciu kilku dorywczych prac, podjął studia na kierunku sztuki dramatyczne. Karierę aktorską rozpoczął dopiero po 40. roku życia. Na koncie miał ponad sto filmów – jedną z jego najsłynniejszych ról jest postać szeryfa Willa Teasle w Rambo: Pierwszej krwiPoza tym pojawiał się w takich produkcjach jak Silverado (1985), Kokon (1985), F/X (1986), Orły Temidy (1986), Brzuch architekta (1987) czy Uznany za niewinnego (1990) i Tomcio Grubasek (1995). W latach 1992-97 grał główną rolę w filmach telewizyjnych o perypetiach sierżanta Jacka Reeda, a cztery z nich wyreżyserował.  Wystąpił gościnnie w kilkudziesięciu serialach telewizyjnych.

“Rambo: Pierwsza krew”

Za rolę Williama „Willy’ego” Lomana w telewizyjnym filmie Śmierć komiwojażera uhonorowany został Złotym Globem. Pośmiertnie zobaczymy Dennehy’ego w jeszcze trzech filmach.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA