search
REKLAMA
News

Imelda Staunton i Elizabeth Debicki w zwiastunie 5. sezonu THE CROWN

“The Crown” wróci w listopadzie.

Łukasz Budnik

20 października 2022

the crown 7
REKLAMA

Zbliża się premiera piątego, przedostatniego sezonu popularnego serialu The Crown. Przy jego okazji po raz kolejny została wymieniona obsada. Rolę Elżbiety II zagra Imelda Staunton (wcześniej Claire Foy i Olivia Colman), zaś w księżną Dianę oraz księcia Karola wcielą się kolejno Elizabeth Debicki i Dominic West.

Do sieci trafił pierwszy zwiastun nowych odcinków. Zobaczycie go poniżej.

W opisie 5. sezonu czytamy:

“Inspirowany faktami serial przedstawiający fabularyzowaną historię życia i panowania królowej Elżbiety II oraz politycznych i osobistych wydarzeń, które wpływały na jej rządy. Zaczynają się lata 90. i rodzina królewska staje przed jednym z największych wyzwań – musi udowodnić, że współczesna Wielka Brytania nadal jej potrzebuje. Tymczasem Diana i Karol toczą wojnę w mediach, a monarchia zaczyna chwiać się w posadach.”

O podjęciu się roli Diany opowiedziała Debicki:

Granie tych ludzi jest teraz niesamowite, bo w całej historii “The Crown” nie mieliśmy jeszcze okresu, w którym rodzina królewska byłaby tak dobrze zwizualizowana [w mediach]. W latach 90. wszystko musiało być filmowane i był to początek całodobowych wiadomości, więc mamy dostęp do mnóstwa materiałów. Diana była wówczas najczęściej fotografowaną osobą na świecie. Otwierałam portal i wylewała się fala informacji. Jako aktorka, chętnie z tego korzystałam.

Nowe odcinki zadebiutują 9 listopada.

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA