search
REKLAMA
News

HUGH GRANT nie chciał kręcić sceny tańca premiera z “To właśnie miłość”. “Jest straszliwa”

Hugh Grant wcielił się w postać Davida.

Łukasz Budnik

28 listopada 2022

REKLAMA

Jednym z wątków kultowej komedii romantycznej To właśnie miłość jest ten skupiony na Davidzie, nowym premierze Wielkiej Brytanii, w którego wcielił się Hugh Grant. W słynnej scenie z filmu, David tańczy do piosenki “Jump” zespołu The Pointer Sisters. Okazuje się, że Grant nie przepada za tą sceną, o czym opowiedział w ostatnim wywiadzie z ABC.

Aktor mówi:

Zobaczyłem ten fragment w scenariuszu i pomyślałem: “No cóż, to będzie katorga”. W ogóle nie cieszyłem się na ten taniec, a co dopiero na próby… Do dziś wiele osób, z którymi się zgadzam, myślą, że to jest najbardziej straszliwa scena, jaką kiedykolwiek zarejestrowano na taśmie filmowej. Z drugiej strony niektórym ludziom się podoba.

Reżyser Richard Curtis dodaje, że Grant ciągle mówił “nie”, jakby liczył, że twórca w końcu zmieni zdanie, a w dzień kręcenia był markotny, ale musiał wywiązać się z zobowiązania w kontrakcie. Mimo to Curtis był zachwycony efektem końcowym, który był “niezwykle żenujący”.

To nie pierwszy raz, gdy Grant krytycznie wyraża się o tej scenie; już w 2019 roku mówił, że kręcenie jej było “absolutnym piekłem”. Z kolei kilka tygodni temu Emma Thompson – która także wystąpiła w filmie – wyznała, że po premierze filmu Grant stwierdził, że to “najbardziej psychotyczna produkcja”, jaką widział.

W przyszłym roku To właśnie miłość będzie obchodzić swoje dwudziestolecie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA