search
REKLAMA
News

HBO stworzy serial na podstawie HEJTERA Jana Komasy!

Łukasz Budnik

11 sierpnia 2020

REKLAMA

Pod koniec kwietnia film Sala samobójców. Hejter został nagrodzony na nowojorskim festiwalu Tribeca Film Festival w międzynarodowym konkursie najlepszych narracji (to pierwsza polska produkcja, która została do niego zakwalifikowana), zaś w lipcu trafił do dystrybucji na świecie za pośrednictwem Netflixa. To nie koniec międzynarodowych sukcesów – dzieło Jana Komasy zostanie zaadaptowane jako serial HBO!

Serwis “Deadline” poinformował, że zauważona w USA produkcja będzie produkowana przez przedstawicieli Faraf Films oraz Vertigo – Dana Farah i Roya Lee – jak również przez samego Komasę i Mateusza Pacewicza, scenarzystę filmu. Farah i Lee obejrzeli Hejtera aby poszukać inspiracji do innego projektu, zdecydowali jednak, że stworzą na jego podstawie serial. Nie ma informacji na temat tego, czy będzie to serialowy remake, czy inspirowana historia. Farah stwierdził, że dzieło Komasy to intrygujący thriller i uniwersalny społeczny komentarz.

Tak przedstawia się oficjalny opis fabuły:

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.”

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA