search
REKLAMA
News

Gwiazda MATRIXA 4 twierdzi, że nowa część widowiska science fiction będzie tak przełomowa jak oryginał

Łukasz Budnik

14 października 2020

REKLAMA

Trwają prace nad czwartą częścią Matrixa, serii rozpoczętej w 1999 roku filmem, który wywarł niemały wpływ na kinematografię i na którym wzorowali się później inni twórcy. Do obsady widowiska dołączyło kilka nowych nazwisk, w tym Jessica Henwick. W niedawnej rozmowie z ComicBook.com aktorka wypowiedziała się na temat nadchodzącego widowiska, twierdząc, że będzie ono nie mniej wpływowe niż oryginał. 

Henwick powiedziała:

Są na planie momenty, w których Yahya [Abdul-Mateen II] i ja patrzymy na siebie i myślimy… “Matrix 4”. To chwile w stylu “uszczypnij mnie”. Lana [Wachowski] robi bardzo interesujące rzeczy na poziomie technicznym i tworzy swój styl, podobnie jak kiedyś. Myślę, że znów zmieni przemysł filmowy. Na przykład stosujemy ustawienia kamery, których nigdy wcześniej nie widziałam. Więcej zapewne nie mogę powiedzieć.

W podobnym tonie wypowiadał się także Chad Stahelski, który pracował jako kaskader przy oryginalnej trylogii, a teraz powrócił by uczestniczyć w realizacji scen akcji (w międzyczasie był odpowiedzialny za serię o Johnie Wicku). Według niego Wachowski ma w zanadrzu dużo pomysłów i jasno określa, co chciałaby zobaczyć na ekranie, a zaproponowane przez Stahelskiego rozwiązania potrafi jeszcze urozmaicić.

Poza Henwick, w filmie występują Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris i Jonathan Groff. Aktualnie premiera jest zaplanowana na 22 grudnia 2021 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA