search
REKLAMA
News

Gwiazda GRY O TRON zagra w serialu o OBI-WANIE KENOBIM

Łukasz Budnik

2 marca 2021

obi wan
REKLAMA

Jedną z nadchodzących produkcji serialowych ze świata Star Wars, i z pewnością jedną z najbardziej wyczekiwanych, jest ta poświęcona postaci Obi-Wana Kenobiego. Wiemy, że akcja serialu zostanie osadzona 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów, a więc 9 lat przed Nową nadzieją, w czasie, gdy Kenobi przebywał na Tatooine. 

Oprócz Ewana McGregora, w produkcji zobaczymy także Haydena Christensena, który znów zagra Dartha Vadera. On i Kenobi widzieli się po raz ostatni na planecie Mustafar, gdzie walczyli ze sobą na śmierć i życie. Kathleen Kennedy zasiadająca na czele Lucasfilm stwierdziła, że czeka nas “rewanż” stulecia. Powrót do roli skomentował sam Christensen, który entuzjastycznie odniósł się do ponownego spotkania z Ewanem McGregorem i współpracy z reżyserką serialu – Deborah Chow. Z kolei McGregor stwierdził, że ponowna współpraca z Christensenem to najpiękniejsze, co wynikło z jego powrotu do roli.

Tymczasem w sieci pojawiła się informacja, że do obsady serialu dołączyła także jedna z gwiazd Gry o tron – Indira Varma, która w serialu HBO wcielała się w Ellarię Sand. Poza tym aktorka występowała m.in. w Rzymie, For Life oraz Carnival Row. Nie wiadomo, czy Varma wcieli się w zupełnie nową postać, czy kogoś znanego już np. z seriali animowanych. Do tej pory aktorskie wersje bohaterów znanych np. z Wojen klonów oglądaliśmy w The Mandalorian.

McGregor potwierdził ostatnio, że Deborah Chow wyreżyseruje cały sezon serialu, a twórcy skorzystają ze StageCraft, technologii znanej już z The Mandalorian i polegającej na wykorzystaniu specjalnych ekranów wyświetlających tła za aktorami.

Wciąż czekamy na informacje dotyczące daty premiery serialu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA